Jeśli zegarek jest uszkodzony lub bardzo zniszczony, najprawdopodobniej zadzwonisz w tej sprawie do najbliższego zegarmistrza. Podczas gdy twój lokalny dostawca usług serwisowych wykona naprawy, możesz skorzystać z okazji, by poznać różne paski do zegarków, które pozwolą zegarkowi na nowy żywot. Różne rodzaje pasków do zegarków są dostosowane do różnych stylów życia, więc aby zapewnić długowieczność, ważne jest, aby wybrać odpowiedni.

PASKI ZEGAROWE SKÓRZANE

Klasyczny styl paska, dostępny w pełnej gamie kolorów. Skórzane paski to jeden z najpopularniejszych stylów pasków używanych przez warsztaty zegarmistrzowskie przy odnawianiu zegarków. Jeśli nosisz zegarek do pracy, skórzany pasek to fantastyczny wybór, ponieważ jest zarówno ponadczasowy, jak i trwały. Większość skórzanych pasków wykonana jest ze skóry cielęcej, jednak naturalna skóra Nappa jest coraz bardziej popularnym wyborem. Aby uzyskać wszechstronność, wybierz brązowy skórzany pasek, który może być stylizowany bardziej lub mniej, aby pasował zarówno do zwykłych, jak i formalnych okazji. Czarny pasek do zegarka uważany jest za bardzo formalny, a kolorowy pasek zegarka w kolorze granatowym, zielonym lub bordowym może być trudny do stylizacji jednocześnie wyglądając bardzo swobodnie.

PASKI GUMOWE

Idealny, jeśli zegarek jest wodoodporny lub sportowy. Gumowe paski są bardzo trwałe, ponieważ w przeciwieństwie do skóry, sól nie rozbija materiału, nie pozostawia na nim żadnego trwałego śladu, którego nie można by usunąć poprzez zwykłe polanie wodą. Jednak gumowe paski mają bardzo swobodny wygląd, który jest świetny na siłownię lub na plażę, ale jest nieco nie na miejscu w biurze czy na spotkaniu biznesowym. Jeśli zegarek, który naprawiasz, to stary zegarek, którego często się nie nosi, być może korzystnym byłoby, aby Twój warsztat zegarmistrzowski zastąpił pasek gumowym odpowiednikiem, abyś mógł korzystać z zegarka na siłowni lub w weekendy bez strachu przed łatwym uszkodzeniem paska lub zapachem potu, jak w przypadku niektórych skórzanych pasków.

PASKI NATO

Pasek NATO to tkany pasek, który jest najlepiej znany z użycia na zegarkach wojskowych. Jednak pasek NATO ma również swoje zalety dla osób noszących zegarek na co dzień – można bardzo łatwo go wymienić, co czyni go bardzo uniwersalnym. Można również łatwo zmienić kolor paska, dopasowując go do stroju. W przypadku kobiet możemy nawet posunąć się do haftu na pasku od zegarka pasującym do kreacji. Kiedy zegarek jest gotowy do naprawy, warto zapoznać się z różnymi pasmami NATO, gdyż wybór może być naprawdę niesamowicie szeroki. Należy jednak pamiętać, że tkany pasek zegarka NATO jest bardzo swobodny i zazwyczaj powinien być noszony tylko jako zegarek na co dzień, lub gdy jest się osobą bardzo aktywną, w ciągłym ruchu – nie tylko samochodem.

PASEK ZŁĄCZKI ŁAŃCUCHOWEJ

Metalowe bransoletki z linkami są świetnym wyborem dla zegarka premium – zarówno srebro jak i złoto są niezwykle wszechstronne. Łańcuchowe paski do zegarków kosztują jednak trochę więcej, dlatego warto je zapisać na naprawdę wyjątkowy zegarek. W większości przypadków lokalny warsztat naprawy zegarków może łatwo usunąć linki z metalowego paska, co czyni go doskonałym wyborem, jeśli kupujesz zegarek jako prezent. Jeżeli natomiast chcesz spróbować czegoś innego, zapraszam do przeczytania tego artykułu.

Gdy następnym razem wymienisz baterię do zegarka lub naprawisz stary zegarek, rozważ zmianę paska zegarka, by lepiej pasował do Twojego stylu życia. Niektóre zegarki są tak skontruowane, że pasek możemy wymienić dosłownie w kilkanaście sekund. Chociaż tarcza zostanie taka sama, to możesz jednak mieć duży wpływ na ogólną aparycję Twojego zegarka.