Dzisiejsze banki oferują szeroki wachlarz produktów finansowych dla lekarzy. Podstawą ich działania są niewątpliwie udzielane kredyty. Wśród najpopularniejszych kredytów wyróżnić możemy kredyty gotówkowe, hipoteczne, konsolidacyjne oraz samochodowe. Spośród powyższych rodzajów kredytów, tylko jeden może zostać przekazany na każdy cel. Kredyty hipoteczne są bowiem przeznaczone na zakup lub budowę domów oraz mieszkań, kredyty samochodowe na zakup samochodu, kredyty konsolidacyjne na spłatę innych kredytów, natomiast kredyty gotówkowe na każdy cel jaki nam przyjdzie do głowy. Najtańszym kredytem są kredyty hipoteczne. Ich oprocentowanie jest stosunkowo niskie a możliwość długiej spłaty pozwala na dopasowanie wysokości rat do naszych możliwości finansowych. Najdroższym kredytem, są kredyty gotówkowe. Ich rzeczywiste oprocentowanie, w niektórych bankach wynosi blisko pięćdziesiąt procent a dodatkowe ubezpieczenie, które nagminnie jest wciskane przez pracowników banku, dodatkowo podnosi jego koszty do blisko stu procent pożyczonej kwoty.

Posiadanie pracy dla niektórych to niemal luksus. Wielu Polaków wyjechało poza granice naszego państwa starając się o godziwe zarobki i lepsze życie. Dzięki temu w Polsce zmalało bezrobocie, co nie oznacza, że bezrobotnych jest mniej. Poza tym sami pracodawcy nie chcą zatrudniać pracowników na tyle ile zarabiają naprawdę, by uniknąć większych opłat. To właściwie najlepsza opcja, ponieważ są i tacy, którzy muszą pracować „na czarno”.

W dzisiejszych czasach doszła również grupa osób zajmujących się zarabianiem w sieci, gdzie umowa o pracę to hasło prawie w ogóle nie używane. W takich sytuacjach ciężko ubiegać się o pożyczkę. Dla banku podstawą jest zatrudnienia, a więc ukazanie umowy o pracę. Dzięki temu banki wiedzą, że klient będzie miał z czego spłacać pożyczkę. Zupełnie inaczej działają firmy pozabankowe, które oferują pożyczkę pozabankową, a umowa o pracę w ogóle nie jest wymagana. Firmy te doskonale wiedzą jaki trend aktualnie panuje na polskim rynku pracy i trafiły w sedno. Pożyczka pozabankowa jest przeznaczona głównie z myślą o takich osobach. W niektórych przypadkach wystarczyło podłożyć PIT, bądź rachunki o niezaleganiu w ich płaceniu. W firmach pozabankowych dowód osobisty to maksimum naszych formalności. Właściwie nie zdarzyło się, aby w którejkolwiek ofercie instytucji pozabankowej potrzebna była umowa o prace. Dlatego ubiegając się o pożyczkę pozabankową możemy w zupełności zapomnieć, by posiadać umowę o pracę. Najważniejsze jest to, byśmy w niedalekiej przyszłości nie mieli problemu z jej spłatą.

Unido Finanse Kredyty Wrocław
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 531 666 584
http://unido.pl/kredyt-dla-lekarzy/