Higiena intymna jest niezwykle ważna, ponieważ ma funkcję nie tylko odświeżenia, ale także zapobiegania infekcji. Oczywiście są podstawowe zasady utrzymania odpowiedniej higieny intymnej, dotyczy ona zarówno pań jak i panów. O czym musimy pamiętać? Co powinniśmy stosować? A czego uniknąć? Zacznijmy od kobiet, które co miesiąc muszą szczególnie zadbać o swoją higienę osobistą. Sklep Higieniczny.pl jest dostawcą specjalistycznych rozwiązań higienicznych dla gabinetów ginekologicznych.

Mówimy tutaj o miesiączce. W tym wypadku mamy do wyboru podpaski lub tampony. Wszystkie te propozycje mają swoje wady i zalety. Są jednak panie, które nie potrafią korzystać z tamponów. Boją się, że mogą doznać syndromu szoku toksycznego, który objawia się np.: gorączką, biegunką czy wysypką. Głównie dochodzi do tego jeśli nie wymieniamy systematycznie tamponu (średnio co 5 godzin). Możemy na szczęście wybrać jeszcze podpaski, które nie są tak bardzo inwazyjne. Mimo wszystko tutaj również musimy pamiętać o ich wymianie co kilka godzin. Oczywiście kobiety czują się lepiej, kiedy w tym czasie są w domu.

Wtedy można regularnie zmieniać tampony lub podpaski. Ale to nie wszystko. Będąc w domu powinno się także podmywać okolice intymne. Jeśli jesteśmy w pracy lub po prostu poza domem możemy nabyć chusteczki do higieny intymnej, które również ułatwią nam to zadanie. Dzięki takiemu zachowaniu możemy zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnego zapachu. Poza tym jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pojawią się u nas jakiekolwiek infekcje. Higiena intymna dotyczy także mężczyzn. Dla nich również są dostępna w sklepach odpowiednie żele do higieny intymnej. Same specyfiki jednak nie wystarczą. Ważne jest, aby nie korzystać z gąbek, które mogą mieć wiele bakterii. Poza tym warto nie nosić obcisłej bielizny.

Dzisiaj higiena intymna jest o tyle prostsza, że w sklepach czy aptekach jest wiele odpowiednich preparatów oraz pojemników na torebki higieniczne, które ułatwiają nam to zadanie. Pamiętajmy również, że oprócz tego, że zmniejszamy ryzyko nieprzyjemnego zapachu i pojawienia się infekcji to dbamy również o nasze dobre samopoczucie. W tym przypadku wymagana jest regularność.

Produkty dostępne na: https://higieniczny.pl/pojemniki-na-torebki-higieniczne.html.