W obliczu kolejek w oddziałach i opieszałości urzędników w terenowych placówkach Urzędu Pracy coraz więcej osób decyduje się rozpocząć poszukiwania pracodawcy na własną rękę. Z pomocą przychodzi im tutaj Internet, a mówiąc dokładniej – portale ogłoszeniowe grupujące oferty zatrudnienia z całej Polski (i nie tylko) ze wszystkich praktycznie branż funkcjonujących na rynku. W kilka chwil można uzyskać dostęp do interesujących nas ofert z danego regionu i jeśli spełnią one nasze oczekiwania – wysłać CV bezpośrednio do ogłoszeniodawcy załączając dodatkowo list motywacyjny, bowiem większość pracodawców tego wymaga.

Działając w ten sposób na pewno zwiększamy swoje szanse na znalezienie pracy bowiem w dzisiejszych czasach poleganie tylko i wyłącznie na krajowym pośredniku nie daje jakiejkolwiek gwarancji na powodzenie, głównie z uwagi iż popyt na pracowników jest o wiele mniejszy niż podaż. Tak więc aby nie zostać na przysłowiowym lodzie warto szukać alternatywnych ścieżek dotarcia do atrakcyjnych ofert, a Internet jest tu wręcz idealnym przykładem na to jak w sposób szybki i co najważniejsze skuteczny znaleźć wymarzoną pracę bez stania w kolejkach i chodzenia ,,od okienka do okienka” w nadziei, że uda się cokolwiek załatwić. Korzystając z internetowych serwisów ogłoszeniowych można w szybki sposób dotrzeć do interesujących nas ofert i wysłać swoje CV bezpośrednio do pracodawcy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Załączając do życiorysu list motywacyjny czynimy naszą aplikację kompletną, potwierdzając tym samym gotowość do podjęcia pracy.

Przewagą internetowej rekrutacji nad tą tradycyjną jest również to, że aplikacje możemy wysłać do zdecydowanie większej grupy odbiorców niż by to miało miejsce w przypadku wizyt bezpośrednich, co oczywiście jest dodatkowym plusem takiego rozwiązania bowiem dzięki niemu oszczędzamy jakże cenny dla każdego bezrobotnego czas…