Odpowiednio nawilżone i idealnie gładkie włosy są wizytówką każdego z nas. Warto więc zadbać, aby nasze kosmyki były idealnie odżywione – nie zawsze jednak jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać. Aby dogłębnie odżywić nasze kosmyki nie wystarczy bowiem stosowanie pierwszej lepszej odżywki, zakupionej w markecie – sukcesem jest określenie rodzaju naszych włosów i dobór – na ich podstawie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych. Warto postawić przede wszystkim na kosmetyki sprawdzone, cieszące się dobrą opinią działaniem.

Odżywianie włosów – domowe metody

Istnieje wiele ciekawych i skutecznych sposobów na dogłębne odżywienie włosów, najskuteczniejsze są jednak domowe maseczki, wykonane z naturalnych składników. Aby stworzyć taką domową, naturalną kurację do włosów nie potrzebujemy mieszanek kosmetyków znanych marek – wystarczą jedynie produkty, które każdy z nas posiada w swoim domu. Ciekawą alternatywą dla świeżych i odżywionych włosów są płukanki na bazie wyciągu z rumianku. Do stworzenia takiej naturalnej płukanki potrzebować będziemy jedynie 500 mililitrów naparu z rumianku. Należy nanieść go na wilgotne włosy i po 30 min dokładnie spłukać. Dla zwiększenia efektu na czas rumiankowej kuracji możemy pokusić się o wykonanie na naszej głowie turbana z ręcznika bawełnianego. Efekt murowany!

Domowym sposobem na odżywianie naszych włosów mogą być również różnego rodzaju maseczki. Ciekawą i pięknie pachnącą maseczkę do włosów możemy stworzyć w oparciu o naturalne składniki, które każdy z nas posiada w swoim domu. Do jej przygotowania potrzebować będziemy jedynie soku z całej cytryny, 2 kropelek olejku eterycznego (w tej roli świetnie sprawdza się olejek lawendowy) oraz 2 łyżek odżywki do włosów, której na co dzień używamy. Składniki należy połączyć ze sobą i delikatnie wmasowywać w wilgotne włosy. Po 10 minutach obficie spłukać letnią wodą.

Odżywianie włosów – preparaty z drogerii

Sposobem na odżywienie włosów, który nie wymaga gruntownego przemyślania i tworzenia własnej roboty maseczek jest pokuszenie się o zakup produktów do pielęgnacji włosów w drogerii. Mimo, że niektóre z nas nie są do końca przekonane co do produktów, kuszących nas zza sklepowych witryn warto przyjrzeć się działaniu niektórych z nich. Faktem jest bowiem, że niektóre odmiany kosmetyków do pielęgnacji włosów DrHair są naprawdę skuteczne – mowa w szczególności o produktach, które zostały stworzone w oparciu o wyciągi i ekstrakty z roślin i ziół. Nie bez przyczyny mówi się, że piękno pochodzi od matki natury i właśnie stamtąd należy je czerpać.

Ciekawą opcję szybkiego nawilżenia skóry głowy i odżywienia naszych włosów od nasady, aż po same końce jest stosowanie odżywek w formie sprayu, które nie wymagają spłukiwania. Produkty takie stosować możemy bowiem niezależnie od tego, czy jesteśmy osobami dysponującymi wolnym czasem, czy żyjemy w ciągłym biegu. Dzięki prostej formie użycia nadają się do użycia w każdej sytuacji i powinny być niezbędnikiem każdej osoby podczas wakacyjnych czy feryjnych wypraw.