Panele grzewcze to nowoczesna technika ogrzewania, mieszkań, biur i wszystkich pomieszczeń użytkowych. Panele grzewcze inaczej płytowe grzejniki, działają na podczerwień. Co za tym idzie, działają w ten sam sposób co słońce. Nagrzewają bezpośrednio nasze ciała, a nie powietrze. W pomieszczeniu są ogrzewane mury, czyli podłogi, sufity i ściany, które kumulują ciepło i oddają go przez długi czas po wyłączeniu naszego panela. Grzejąc tradycyjnymi grzejnikami nagrzewamy powietrze, które bardzo szybko się wychładza, po ostygnięciu grzejnika.

Przy zastosowaniu właściwego doboru wielkości mocy grzewczej panelu, możemy zaoszczędzić 30% a nawet do 60% na ogrzewaniu. Są również świetnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ w czasie grzania nie powodują ruchu powietrza, co za tym idzie kurz w pomieszczeniach nie wiruje wokół nas. Ogrzewanie na podczerwień nie wysusza powietrza w pomieszczeniach i dlatego też nasza śluzówka nosa nie wysycha, co pomaga w procesie zdrowienia, przy przeziębieniach.

Co ciekawe od lat promieniowaniem podczerwieni są ogrzewane inkubatory dla dzieci. Panele mogą nam również służyć jako ozdoba pokoju, już teraz można je kupić np. w formie lustra. Montaż też jest niesamowicie prosty, bo wystarczy podłączyć je do prądu, bez żadnych zbędnych rur, kmina itp. rzeczy. Grzanie panelami na podczerwień jest nie tylko oszczędne, ale również ekologiczne, zdrowe i wpływa na poprawę naszego samopoczucia jak promyk słońca.

Okres zimowy zawsze przypomina nam o tym, że zbliża się czas, jakim jest ogrzewanie mieszkań. Czasami nawet oczekujemy tego czasu, szczególnie w sytuacji, kiedy na zewnątrz staje się zimno, a ogrzewanie naszych mieszkań nie zostało jeszcze włączone. Wiele spółdzielni mieszkaniowych praktycznie czeka do ostatniej chwili, ponieważ ogrzewanie to ogromne koszty, z których każdy chciałby zrezygnować. Niestety trzeba stosować ogrzewanie, ponieważ bez tego w naszym klimacie szybko byśmy stracili na zdrowiu. Miara naszych czasów daje nam dziś innowacyjne możliwości na ogrzewanie.

Możemy kupić takie piece, które nie wymagają specjalnie ogromnego nakładu opałowego, a przy tym ogrzewanie staje się przyjemne i nie takie czasochłonne, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Ogrzewanie może być na olej lub brykiet. Ta druga forma staje się coraz bardziej popularna. Brykiet jest bardzo wygodny, lekki i co najważniejsze łatwy w utrzymaniu czystości. Jeszcze wiele osób używa na ogrzewanie węgla, ale wiąże się to z czarnym kurzem i ciężarem. Brykiet jest czymś innowacyjnym, co doskonale sprawdza się w mieszkaniach, jak również i w domach, gdyż nie brudzi i nie kurzy tak bardzo.

Panele oraz grzejniki na podczerwień dostępne na : WWW.SARMATA.PL cennik pobierz.