Wynajmowanie lokum od pewnego czasu cieszy się sporym zainteresowaniem dużej liczby ludzi. Dotyczyć to będzie w szczególności ludzi z młodego pokolenia, które na początku drogi życiowej nie mając również właściwych funduszy na kupno domu decydują się bardzo często na skorzystanie ze sławnej stancji. Nieruchomości Zielona Góra oferowane w takim etapie odnoszą się także do sposobności wynajęcia niewielkiej stancji w charakterze oddzielnego pokoju w bloku albo domku jednorodzinnym, niewielkiego mieszkania w formie tak zwanej kawalerki jak także wynajęcia całego domu jednorodzinnego.

W tym ostatnim przypadku jest okazja spotkania się często z rozwiązaniem, w jakim to wydzierżawiona posiadłość jest rozliczana w formie opieki nad domem choćby na okres wyjazdu gospodarzy gdzieś poza granice kraju. Rozwiązanie to w zamian za korzystanie z pokoi mieszczących się w mieszkaniu gwarantuje jego ochronę przed sąsiadami jak też przed ryzykiem wystąpienia jakiegoś zdarzenia losowego. Lecz mało osób ma tyle szczęścia, że nie musi ponosić kosztów za wynajęcie stancji. Przeważnie wynajmując stancję czy pokój trzeba za nie płacić, niekiedy nawet pięćset złotych.

Jeżeli mamy się liczniejszą grupę przyjaciół, to najlepiej cenowo wyjdzie wynajem większego mieszkania czy domu, a kolejną korzyścią będzie to, że będziemy dzielić mieszkanie z przyjaciółmi.