Biorezonans jest badaniem wykonywanym przy pomocy specjalnego aparatu połączonego z elektrodą, którą pacjent trzyma w dłoni. Aparat ten jest połączeniem akupunktury z prawami fizyki, generuje on prąd który jest przepuszczany przez organizm człowieka. Podczas badania wychwytywane są odchylone od normy drgania komórek w organizmie człowieka. Pozwala to na zlokalizowanie miejsca będącego ogniwem zapalnym i przyczyną różnych chorób. Terapeuta wykorzystuje różne częstotliwości, na ich podstawie stawia diagnozę i opracowuje program terapeutyczny. Zaleca się aby użycie jednej częstotliwości nie trwało dłużej niż trzy minuty. Biorezonans pozwala także określić obciążenia, które wywołują dolegliwości, takie jak borelioza, alergie czy pasożyty. Badanie to jest zupełnie bezbolesne i nie sprawia żadnego uczucia dyskomfortu.

Biorezonans pozwala na dogłębna analizę wszystkich narządów, gruczołów, a nawet komórek. Na podstawie tej analizy wykrywane zostają alergie, obecne w organizmie bakterie, nietolerancje pokarmowe, katar sienny, migreny, zaburzenia pracy wątroby i trzustki a także problemy ze spokojnym snem.

Biorezonans może być także stosowany jako metoda terapeutyczna, forma leczenia chorób bez podawania leków. W tym przypadku ma on działanie przeciwbólowe oraz uwalniające od stresu i nerwicy. Terapia biorezonansem pomaga także w schorzeniach stawów oraz zmniejsza napięcie układu nerwowego. Ostatnio coraz częściej jest stosowana w leczeniu uzależnienia od alkoholu. W tym przypadku ma ona pozytywny wpływ na przyzwyczajenie się organizmu do funkcjonowania bez dostarczania alkoholu, uspokaja i wycisza komórki.Terapie biorezonansem dzielimy na dwie grupy:

1. Terapia regulacyjna – wspomaga proces regeneracji, wygasza patologiczne drgania i przywraca harmonijny stan komórek organizmu ludzkiego. Pobudza także organizm do samoregulacji oraz wzmacnia prawidłowe drgania.

Opcja dostępna w Łodzi w gabinecie Bioanna

2. Terapia neutralizująca – w jej skład wchodzi między innymi odczulanie alergii, usuwanie szkodliwych toksyn oraz niszczenie patogenów. Terapia ta polega na wprowadzeniu drobnoustrojów w drgania, które powodują ich rozpad.

Terapia biorezonansem powinna być także wspierana przez inne metody terapeutyczne bądź lecznicze, spożywanie określonych ziół, naparów oraz suplementów diety. Ważną rolę odgrywa również odpowiednia aktywność fizyczna i nawadnianie organizmu. Wszystkie te dodatki pomagają w usuwaniu toksyn, które rozpadają się w czasie terapii. Aby zabiegi kończył się powodzeniem bardzo ważna jest współpraca pacjenta i chęć do działania.