Zawsze uważałam, że tworzenie stron internetowych jest bardzo skomplikowane. Wiedziałam też, że programiści zarabiają niezłe pieniądze za taką robotę i nawet kiedyś rozważałam studia informatyczne w celu zbierania takich kokosów w dorosłym zyciu. Niestety moje zdolności za bardzo odbiegają od tych koniecznych dla programisty. Musiałam porzucić marzenia o tworzeniu serwisów www i znaleźć sobie inne zajęcie.

W ówczesnym czasie nie sądziłam jednak, że branża internetowa rozwinie się na tyle szybko, aby każdy mógł bez problemu samodzielnie zrobić sobie stronę.

Może więc i dobrze, że nie skończyłam jako pani programista, bo dzisiejsi informatycy rzadko ograniczają swoją pracę do budowania prostych stron. Gwałtowna ewolucja Internetu wymusiła na nich zgoła inne zadania. Teraz tworzy się bowiem programy i aplikacje, dzięki którym nawet ja mogę sama stworzyć stronę. Bardzo podoba mi się ten kierunek zmian. Moje dziecięce marzenie o własnej stronie internetowej ma szanse się spełnić.

Pierwszą okazję posiadania własnej wirtualnej przestrzeni dał mi mój blog. Będąc nastolatką zaczęłam publikować tam własne opowiadania, następnie komentowała doczesne sprawy świata, aż całość ewoluowała z dziecięcej rozrywki w całkiem poważnego bloga, z wieloma stałymi czytelnikami. Do świetny sposób na rozwój własnej osobowości, ale także uwierzenie we własne możliwości. Świadomość, że są ludzie, którzy z własnej nie przymuszonej woli chcą regularnie czytać moje teksty i dyskutować ze mną o istotnych sprawach sprawiła, że poczułam się doceniona i ważna. To niesłychanie potrzebne cechy dla człowieka wkraczającego w dorosłe życie. Po tych paru latach zdałam sobie sprawę, że to właśnie mój blog pomógł mi w pokonaniu tych wielu przeciwności, jakie czekają na świeżo upieczonego magistra.

Nawet teraz, w dorosłym życiu, nie przestałam marzyć o poważnym przedsięwzięciu w Internecie. Blog przestał być dla mnie wystarczający. Taka forma witryny www ma swoje ograniczenia i nie odpowiada mi już swoim charakterem. Własna strona www z kolei wymaga wiele wysiłku i pieniędzy, a ja chciałam jak na razie spróbować tylko swoich sił. Okazało się, że taką możliwość dał mi darmowy kreator stron internetowych. W Internecie jest wiele takich inicjatyw i większość z nich jest zagraniczna. Znalazłam jednak i polskie zalążki świetnych aplikacji. Widać rozwijamy się w dobrym kierunku. Takie narzędzie było dla mnie idealne. Jedno konto, na którym mogłam dowolnie eksperymentować z designem, układem i zawartością wielu stron. Wszystko oczywiście bez programowania. Bariera z dzieciństwa zniknęła zupełnie. Sama mogłam bawić się moim nowym serwisem. Teraz zastanawiam się nad jego ostatecznym wykończeniem. Mam tyle pomysłów! Świetne jest również to, że zawsze będę mogła edytować moją witrynę w dowolny sposób.

Kreatory stron rozwijają się równie szybko jak Internet i jestem pewna, że już niedługo pojawią się nowe wspaniałe opcje, które sama będę mogła użyć na mojej stronie i to bez programowania. Nie sądziłam, że świat popędzi aż tak szybko. Postęp technologiczny jest niemal namacalny. Strach pomyśleć jakie dziecięce marzenia będą mieli moi potomkowie.

Jakub Werelich Media Click

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 71 757 58 15
Tel. kom. 601 774 553
Referencje na mediaclick.pl