Podczas świąt posiadamy większą niż kiedykolwiek indziej szansę, żeby móc myśleć o innych. Oto moment na czynienie dobra, dzielenie się z innymi tym co mamy – zarówno pod względem finansowym, jak również duchowym. Świąteczną atmosferę i zakupy które w tym okresie czynimy mamy możliwość wykorzystać mimochodem do tego, aby sprawić komuś przyjemność. Dobrym pomysłem są dla przykładu świąteczne kartki fundacyjne. Oferowane przez pocztę i niektóre firmy graficzne, obiecują, że jakaś przypisana część z ceny ich nabycia, przekazana zostanie dla fundacji działających dla dobra innych. Oczywiście możemy myśleć o tym, żeby sami ofiarować jakąś, nawet małą darowiznę na rzecz tej fundacji, jednak skoro i tak nabywamy kartki świąteczne, nieraz w większych ilościach, być może warto wybrać ten ich rodzaj, jaki wesprze mimochodem działanie określonej fundacji.

Kartki świąteczne dla rodzin

Co roku, kiedy nadchodzi okres świąteczny, myślimy o niespodziankach, podarunkach, a także o tym, by złożyć swoim najbliższym i znajomym życzenia. Szybkim sposobem na podtrzymanie kontaktu z osobami, zamieszkałymi w dużej odległości od nas, czy z którymi brakuje czasu się zobaczyć, jest wysłanie im życzeń za pomocą poczty. Wykorzystujemy w tym celu kartki świąteczne, jakie aktualnie występują w różnych formach i ciekawych wzorach. Możemy dokonać wyboru między tradycyjnymi kartkami – pocztówkami, albo dwustronicowymi kartami. Nieraz występują na nich gotowe zapisane życzenia, mimo to w większości przypadków miło widziane jest, gdy napiszemy je samodzielnie. Do kartek czasem dodaje się koperty, a te także zdobione są wzorem świątecznym lub dostępne są w rozmaitych wersjach palety barw. Bywa, że w formie dodatku może wystąpić w takiej kartce także opłatek czy porcja sianka do położenia w szopce.

Kartki świąteczne dla firm

Ciekawym z pomysłów na indywidualne dopasowanie wysyłanych przez nas kartek świątecznych, a przede wszystkim takich przeznaczonych dla kontrahentów, jest dodanie na nich druku nazwy firmy. Takie kartki tworzą zarówno miłe. jak również profesjonalne wrażenie. Właściwy wybór rodzaju takiej kartki, spowoduje, że u odbiorcy często trafi ona jako chwilowa, świąteczna ozdoba miejsca pracy. Kupując kartki świąteczne z logo swej firmy możemy skorzystać z wzorów, które podsyłają firmy trudniące się usługami graficznymi, albo też zaproponować im swoje pomysły. Kiedy oczekujemy, że na przykład kolorystyka kartki odpowie identyfikacji wizualnej firmy, możemy złożyć właśnie takie zamówienie. Nawet świąteczny obrazek może być przedstawiony w zgodzie z pomysłem samej firmy.