Istnieje grupa ludzi, dla których obstawianie zakładów bukmacherskich jest dodatkowym źródłem dochodu. Z tego też powodu wiele osób postanawia spróbować swoich sił w bukmacherce, niestety popełniając przy tym kilka błędów.

Na początku swojej przygody z typowaniem większość uważa, że puści kilka taśm i szybko wygra parę tysięcy. Przecież Barcelona oraz Real Madryt to maszynki do wygrywania meczów na pewno muszą wygrać. Bayern Monachium? Biją wszystkich w lidze niemieckiej, biorę do kupon. Paris Saint-Germain w lidze francuskiej nie mają sobie równych, to pewniak. Niestety w praktyce nie jest to tak proste. Sport, a zwłaszcza piłka nożna jest bardzo nieprzewidywalna. Tutaj każdy może wygrać z każdym. Po pierwsze, obstawianie zbyt dużej ilości spotkań na jednym kuponie jest ryzykowne. Po drugie, bardzo rzadko zdarzają się kolejki, w których zwyciężają sami faworyci. Po trzecie, kursy na wygraną np. Barcelony czy Realu Madryt są niskie, niewarte ryzyka.


Osoby, które regularnie zarabiają na bukmacherce zazwyczaj obstawiają pojedyncze wydarzenia. Należy pamiętać, aby nie sugerować się kursami i dokładnie analizować spotkania. Umiejętność wyszukiwania treści w internecie jest kluczem do sukcesu. Istnieje wiele stron internetowych z tabelami oraz statystykami, które są bardzo pomocne w typowaniu. Ważna jest jakość, a nie ilość obstawianych zakładów. Najlepszym typerom, aby zarabiać, wystarczy typowanie jedynie 20 meczów miesięcznie. Niedoświadczeni gracze tyle meczów potrafią obstawić w jeden weekend. Jest to duży błąd. Nie obstawiajmy meczów na siłę. Jeżeli nie ma nic ciekawego w ofercie, lepiej odpuścić niż szukać desperacko spotkań.
Nie obstawiajmy wszystkich dyscyplin sportowych, a już na pewno nie tych, na których się nie znamy. Najlepiej wybrać sobie dwa sporty, które nas interesują i na temat, których będziemy mogli znaleźć informacje. Skupmy się też na konkretnych ligach. Podczas analizowania meczu koniecznie sprawdźmy sytuację kadrową obu drużyn. Być może, w którymś z zespołów wypadł z gry jakiś kluczowy zawodnik. Sprawdźmy również stawkę meczu. W spotkaniach, w których obie drużyny nie mają celu, zdarzają się cuda. Lepiej takie mecze omijać.


Rozpoczynając grę w befan określenie budżetu, który chcemy przeznaczyć na obstawianie zakładów. Zarabianie na bukmacherce jest jak najbardziej możliwe, ale koniecznie należy zachować chłodną głowę i nie kierować się emocjami. Pamiętajmy, aby nie zadłużać się i na grę przeznaczać jedynie pieniądze, które w ostateczności możemy przegrać.