Idea segregacji odpadów, od niedawna wkroczyła w świadomość społeczną Polaków. Dziś to rozwiązanie wybierane jest nie tylko ze względu na niższe koszty ponoszone przez gospodarstwa domowe. Recykling stosowany jest w wielu miejscach, a my jako konsumenci dostosowujemy się do tego trendu. Jest bowiem wiele korzyści, które wynikają z ekologicznego podejścia do odpadów:

• Zmniejszenie kosztów utylizacji śmieci. Odpady segregowane są zdecydowanie tańsze w odbiorze, zaś w 80 % przypadków firmy recyklingowe zajmują się tym za darmo. Odbiór odpadów zmieszanych, to koszt aż 39 złotych za osobę, miesięcznie.

• Ochrona środowiska. Czynnik ten coraz szerzej rozumiany jest w naszym kraju. Zmniejszenie produkcji śmieci, ogranicza ilość wysypisk, a co za tym idzie kosztów ponoszonych na nie przez gminy. Dodatkowo recykling zmniejsza zapotrzebowanie na surowce naturalne, a także przyczynia się do utrzymania pożądanego stanu wód, czy gleb.

Dbając o środowisko, tworzymy przyjazne warunki życia dla przyszłych pokoleń. Jeśli więc chcesz by Twoje dzieci wychowywały się w przyjaznym otoczeniu, zwróć uwagę, do jakiego pojemnika wyrzucasz swoje odpady.

W segregacji śmieci pomocne są stosowane, kolorowe kosze na śmieci, czy też kontenery. Wyznaczone kolory pojemników, określają konkretny rodzaj surowca. Kolorem niebieskim, oznaczone są wszelkie pojemniki, przeznaczone na makulaturę, żółte to plastik i aluminium, białe i zielone, przeznaczone są na szkło, zaś brązowe, to odpady zmieszane. Dodatkowo nie zapominajmy o sprzęcie elektronicznym, lekach, czy bateriach, do których są oznaczone małe pojemniki. Odpady większych gabarytów, odbierane są w wyznaczone dni miesiąca, dlatego w tym czasie należy je wystawić w konkretnym, dostosowanym do tego miejscu.

W przestrzeni publicznej, sklepach, przystankach, czy na imprezach plenerowych, funkcjonują natomiast stojaki na worki. Wielokomorowe pojemniki, oznaczone różnymi kolorami, także w prosty sposób pozwalają na zachowanie idei segregacji. Efektywne sortowanie, w ogrodzie, garażu, czy na działce, staje się dzięki nim niezwykle łatwe. Stojaki na worki, pozwalają utrzymać odpowiednią higienę, a do czyszczenia pozostaje tylko klapa. Dostępne są w wersji jedno, dwu, lub trzykomorowej, do której można założyć wybrane indywidualnie worki. W ofercie dostępne są stojaki na worki aluminiowe lub z tworzywa sztucznego, wykonane z surowców pochodzących z recyklingu.
Stelaże na worki, przeznaczone do segregacji odpadów, to doskonała alternatywa dla tradycyjnej formy pojemnika na śmieci. Ich atutem jest lekka konstrukcja, pozostająca przy tym bardzo solidna. Ich przewaga, sprowadza się do prostoty przeniesienia i utrzymania czystości. Stelaże na worki są więc idealne, do stosowania w przestrzeni publicznej, czy też na otwartym terenie prywatnym.

Bez względu na naszą decyzję, co do pojemników na śmieci, dobrze jest zadać sobie sprawę, że istota recyklingu, ma duże znaczenie również w naszym życiu. Wszyscy bowiem czerpiemy z niej korzyści. Ekologia w wymiarze domowym jest łatwa i przyjemna do stosowania, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w zakresie produktów takich jak kosze, worki i stojaki, potrafi być również estetyczna.

www.SmartBin.pl to sklep ze stelażami oraz stojakami na worki na śmieci.